ZAMÓW TERAZ DO PACZKOMATU INPOST – OTRZYMASZ PRZED ŚWIĘTAMI

Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2023-11-14

Bransoleta zegarka brudzi rękę -dlaczego tak się dzieje?

Każdego dnia nosisz sobie swój ulubiony czasomierz na stalowej bransolecie. Towarzyszy Ci podczas różnych czynności. Nagle przychodzi moment, kiedy ściągasz go z ręki i widzisz brud. Zastanawiasz się jaka jest tego przyczyna? Czy to wina zegarka? Może bransolety? Zagłębiając się w ten artykuł, poznasz powód, ale także sposób jak temu zapobiec. 


Bransoleta zegarka pozostawia ślad na skórze, ponieważ zwyczajnie nagromadził się w niej brud. Podczas noszenia zegarka na nadgarstku, wszystkie jego elementy narażone są na czynniki zewnętrzne, kontakt z różnymi powierzchniami, warunkami, bakteriami i substancjami. Przy zamoczeniu lub zawilgoceniu bransolety, najłatwiej osadzają się na niej zanieczyszczenia, wchodząc również w jej szczeliny. Czy rodzaj bransolety lub materiał ma znaczenie? W kwestii gromadzenia się nieczystości -nie. O każdy rodzaj bransolety trzeba dbać regularnie. Bez względu, czy to bransoleta z ogniwami, typu mesh czy fantazyjna o nietypowym splocie. Systematyczne czyszczenie bransolety z pewnością pozwoli zapobiec brudzeniu nadgarstka.

 Jak wyczyścić bransoletę w zegarku?

W przypadku, gdy zegarek jest wodoszczelny, należy przygotować miseczkę z czystą, letnią wodą i mydłem. Za pomocą miękkiej szczoteczki należy wyczyścić bransoletę i jej szczeliny. Szczoteczka powinna być na tyle miękka, by nie spowodowała zarysowań i śladów na powierzchni bransolety.  Po zakończonym czyszczeniu, zegarek należy opłukać pod bieżącą wodą a następnie dokładnie wysuszyć za pomocą miękkiej czystej szmatki. Dokładne osuszenie jest tutaj kluczowe, gdyż jeśli bransoleta pozostanie wilgotna i taką ubierzemy na rękę, brud, kurz czy zakrycie rękawem odzieży, spowoduje ponowne nagromadzenie się nieczystości. Jeżeli nasz zegarek nie jest wodoszczelny, najwygodniej będzie oddzielić kopertę zegarka od bransolety. W zależności od rodzaju teleskopu, jaki znajduje się w miejscu łączenia bransolety z kopertą. Jeżeli po bokach uszu z koperty są nawiercenia z zewnętrznej strony, wystarczy pinezką, lub cienkim narzędziem wcisnąć teleskop przytrzymując go, by nie wystrzelił i delikatnym ruchem wysunąć go z koperty. Najczęściej do takiej operacji wystarczy pinezka, lub długie cienkie narzędzie tępo zakończone. W przypadku, gdy w uszach koperty od zewnętrznej strony  nawierceń nie ma, by wyciągnąć bransoletę najkorzystniej zaopatrzyć się w narzędzie do wyciągania bransolety. Warto również obejrzeć filmy instruktażowe, które pomogą w demontażu bransolety. Bransoletę czyścimy i osuszamy dokładnie tak samo, jak w zegarku wodoszczelnym. Kiedy mamy do czynienia z ekstremalnym zabrudzeniem, bransoletę można zostawić na kilka minut w miseczce z letnią wodą z mydłem, tak by zmiękczyć brud i łatwiej go usunąć. 

Jak zapobiegać zabrudzeniom?

Zdecydowanie regularnie czyszcząc bransoletę. Należy również pamiętać o umyciu bransolety i koperty każdorazowo po kontakcie ze słoną wodą, chlorowaną wodą, po wysiłku fizycznym -aby usunąć pot. Jest to bardzo ważne, by zapobiec rdzewieniu czy uszkodzeniu elementów zegarka. Ludzki pot, słona woda, kontakt z substancjami chemicznymi czy perfumami mogą spowodować poważne straty. Aby cieszyć się zegarkiem jak najdłużej, warto o niego dbać i nie zapominać o pielęgnacji. Te czynności z pewnością przyczynią się do jego nieskazitelnego wyglądu i wygody użytkowania.

Częstotliwość czyszczenia bransolety, będzie zależała od wielu kwestii. Z pewnością kluczowe będą warunki użytkowania zegarka, czynności wykonywane w zegarku, ale także, to jak często nosimy swój czasomierz. Jeżeli zegarek na bransolecie noszony jest codziennie, przez większość dnia, to wiadomo że będzie on bardziej narażony na zabrudzenia. Inaczej będzie, jeśli zegarek noszony jest okazyjnie. Wtedy warto zapoznać się z informacjami dotyczącymi właściwego przechowywania zegarka.

Zdjęcia: www.pixabay.com

Post produkcja: www.crazytime.pl

pixel